Oscara 2018: Nominacije i pobjednici | HR.rickylefilm.com
Događaj

Oscara 2018: Nominacije i pobjednici

Oscara 2018: Nominacije i pobjednici

Oskari 2018: Sve Oscara pobjednicima

I Oscar * otišao * da.

90. Godišnje Oscara održana je ove nedjelje 4. Ožujka u Dolby Theatreu u Los Angelesu. Kao što je Jimmy Kimmel domaćin show, svi smo imali fige da će pokrenuti malo više glatko nego prošle godine, a on nije razočarao.

U siječnju, Tiffany Haddish i Andy Serkis je objavila nominacije i oblik vode je vodeći na putu s 13. Dunkirk je iza blizak s osam nominacija, dok su tri plakati Izvan ebbing, Missouri primio sedam.

Ove godine, bilo je mnogo nominaciju za Oscara firsts s potencijalnim orijentir pobjeda i Akademija slavi s noći moćnih govora i pokretnih priznanja.

Ovdje je potpuni popis 2018 nominacija za Oscara te pobjednika:

Za najbolji film

Call Me Tvoje ime
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Temu
Posta
oblik vode
Tri Ploče Izvan ebbing, Missouri

load...

Najbolji glumac

Timothée Chalamet, Call Me po imenu
Daniel Day-Lewis, Phantom navoje
Daniel Kaluuya, izaći
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, rimski J. Izrael, ESQ.

Najbolja glumica

Sally Hawkins, oblik vode
Frances McDormand, tri Ploče Izvan ebbing, Missouri
Margot Robbie, I., Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, post

Najbolju sporednu ulogu

Willem Dafoe, Florida projekt
Woody Harrelson, tri plakati Izvan ebbing, Missouri
Richard Jenkins, oblik vode
Christopher Plummer, sav novac na svijetu
Sam Rockwell, tri Ploče Vanjski ebbing, Missouri

Najbolju sporednu glumicu

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, ja, Tonya
Laurie Metcalf, Lady Bird
Lesley Manville, Phantom nit
Octavia Spencer, oblik vode

Najbolja direktor

load...

Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, izaći
Greta Gerwig, Lady Bird
Paul Thomas Anderson, Fantom tema
Guillermo del Toro, oblik vode

Sinematografija

Blade Runner: 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
obliku vode

Uživo akcijski kratki

Dekalb Osnovna
Jedanaestorica O'Clock
Moj Newphew Emmett
Silent Dijete
Watu Wote / sve nas

Strani film

Fantastičan Žena (Čile)
Uvreda (Libanon)
bez ljubavi (Rusija)
Tijelo i duša (Mađarska)
trg (Švedska)

Zvuk Uređivanje

Dječji Vozač
Blade Runner 2049
Dunkirk
obliku vode
Star Wars: The Last Jediji

Za najbolji film Uređivanje

Dječji Vozač
Dunkirk
sam Tonya
oblik vode
tri Ploče Izvan ebbing, Missouri

Najbolje Visual Effects

Blade Runner 2049
Čuvari Galaxy Vol. 2
Kong: Lubanja Otok
Star Wars: The Last Jedi
Rat za Planet majmuna

Kostimografija

Ljepotica i zvijer
Darkest Hour
Phantom Temu
obliku vode
Victoria & Abdul

Šminka i kose

Darkest Hour
Victoria i Abdul
Wonder

Najbolji glumica Oscara oblači kroz godine

Zvuk miješanje

Dječji Vozač
Blade Runner 2049
Dunkirk
obliku vode
Star Wars: The Last Jediji

Najbolji dokumentarni značajka:

Abacus: dovoljno mali da zatvor
Lica Mjesta
Icarus
posljednji ljudi u Aleppo
Strong Island

Najbolji dokumentarni kratki Subject:

Edith + Eddie
Nebo je gužva na 405
heroin (e)
Nož Skills
prometa stop

Najbolji strani film:

„Fantastična žena”
„uvredu”
„bez ljubavi”
„Na tijelu i duši
‘trg’

Najbolju originalnu glazbu

Dunkirk
Phantom Nit
oblik vode
Star Wars: The Last Jedi
Tri plakatima Izvan ebbing, Missouri

Najbolja originalna pjesma

„Rijeka Moćni” - Mudbound
„Tajna ljubavi” - Call Me po imenu
„Zapamti me” - Coco
„Stand Up za nešto” - Marshall
„To sam ja” - najveći showman

Najbolji adaptirani scenarij

Call Me Tvoje ime
katastrofe Artist
Logan
Mollyn Igra
Mudbound

Najbolja Izvorni scenarij

Big Sick
Get Out
Lady Bird
oblik vode
Tri Ploče Izvan ebbing, Missouri

Najbolja produkcija Dizajn

Ljepotica i zvijer
Blade Runner: 2049
Darkest Hour
Dunkirk
obliku vode

Najbolja Animirani Kratki:

Dragi Košarka
Garden Party
Lou
negativnog prostora
odvratna rime

Najbolji animirani film

Šef Dječji
uzdržavatelja
Coco
Ferdinand
Voljeti Vincent

Pogledajte prikolice za ovogodišnje najvećih filmova u nastavku:

Mi se osvrnuti na ono što 25 od naših omiljenih zvijezda nosila na svom prvom ikada Oscara crvenom tepihu

load...